Strona główna » Aktualności » Wycieczka uczniów klasy II TBU na plac budowy przy ul. Daszyńskiego w Mińsku Mazowieckim

W dniu 31.01.2024r. uczniowie klasy Technikum II TBU gr. 1 i 2 pod opieką nauczycieli p. Jadwigi Cudnej oraz p. Jarosława Rosy, na zaproszenie PHU Partner sp. j., udali się na budowę budynku mieszkalnego wielokondygnacyjnego na ul. Daszyńskiego w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie mogli obserwować etap prac kiedy pale formowane świdrem ciągłym były wiercone i betonowane w czasie jednego ciągłego procesu za pomocą świdra spiralnego. Zbrojenie zostało wprowadzane do świeżo zabetonowanego pala przy użyciu wibracji.

Inżynierowie wykonujący roboty na miejscu, której inwestor powierzył w ramach realizacji prac budowlanych roboty podwykonawcze w tym zakresie – Keller Polska sp. z o.o. oraz Kierownik budowy p. Kamil Żak omówili technologię robót geotechnicznych oraz udzielili odpowiedzi na wszystkie pytania naszych uczniów.

Zdobyte przez uczniów doświadczenie oraz pozyskana wiedza zaowocuje w przyszłej pracy zawodowej.

Jadwiga Cudna