Strona główna » Aktualności » Konkursy » Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

5 stycznia w CKZiU w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia”. W eliminacjach wzięło udział 20 uczniów z pięciu szkół województwa Mazowieckiego i Podlaskiego: Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Siedlcach, Zespół Szkół nr 34 w Warszawie, Zespół Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim oraz Zespół Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Uczestnicy konkursu reprezentowali swoje szkoły w następujących kategoriach zawodach:

• montaż systemów suchej zabudowy,
  • wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich,
  • wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych,
  • wykonywanie robót związanych z budową , montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych,

Tematyka turnieju obejmowała wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w danym zawodzie w zakresie przedmiotów zawodowych.

Uczniowie rozwiązywali:

• testy z wiedzy zawodowej,
  • zadanie problemowe (praktyczne opisowe),

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: Kazimierz Skibowski, Renata Solonek.

Eliminacje okręgowe były przeprowadzane równolegle pod nadzorem Komitetu Głównego Turnieju w sześciu okręgach. Poza Mińskiem Mazowieckim eliminacje odbywały się w Lublinie, Gliwicach, Poznaniu, Toruniu i Kędzierzynie Koźlu. W całej Polsce do Finału Okręgowego przystąpiło 312 uczniów z 56 szkół.

W wyniku rywalizacji do Finału Ogólnopolskiego kwalifikuje się po sześciu najlepszych uczestników w danej branży zawodowej w Polsce.
Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie.

W turnieju wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim, którzy zajęcia praktyczne realizują w Centrum:

L.p. Zawód/ kwalifikacja Imię i nazwisko ucznia zakwalifikowanego do udziału w eliminacjach okręgowych
1. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie: w ramach kwalifikacji BUD.11 Montaż systemów suchej zabudowy
  1. Karol Sadoch
  2. Mariusz Rumak
2. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie: w ramach kwalifikacji BUD.11 Wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych
  1. Damian Milewski
  2. Łukasz Wąsowski
3. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie: w ramach kwalifikacji BUD.11 Wykonywanie robót malarsko- tapeciarskich
  1. Kamil Tlaga
  2. Ernest Suchocki
4. Monter sieci i instalacji sanitarnych.  Kwalifikacja  BUD.09 Wykonywanie robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych
  1. Paweł Pachnik
  2. Jakub Zgódka

Udział w eliminacjach okręgowych zakończył się sukcesem uczniów: Karol Sadoch zajął 1 miejsce, w kwalifikacji; montaż systemów suchej zabudowy, uzyskał 60 punktów. W kwalifikacji; wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych Daniel Milewski zajął 3 miejsce z wynikiem 49 punktów. W kwalifikacji; wykonywanie robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych, Paweł Pachnik zajął 6 miejsce z wynikiem 45 punktów. Znakomite wyniki dały możliwość uczniom zakwalifikowania się do Finału Ogólnopolskiego w Poznaniu. Pozostali uczniowie nie zakwalifikowali się do Finału Centralnego tracąc niewiele punktów, niektórym zabrakło odrobinę szczęścia.

Warto podkreślić, że uczniowie reprezentują również CKZiU, ponieważ zajęcia praktyczne realizują w naszej placówce.
Przed finalistami 3 tygodnie wytężonej pracy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Finał centralny LII (52.) Edycji Turnieju Budowlanego ZŁOTA KIELNIA odbędzie się w dniach 30.01-02.02.2024 r. na targach BUDMA 2024 w Poznaniu.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Kazimierz Skibowski