Strona główna » Aktualności » Praktyczna nauka zawodu » Teoria i praktyka szpachlowania hydrodynamicznymi agregatami firmy WAGNER

Teoria i praktyka szpachlowania hydrodynamicznymi agregatami firmy WAGNER

Po raz kolejny gościliśmy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przedstawiciela firmy WAGNER POLSKA pana Piotra Świątkowskiego.

Pokaz, który odbył się 21 kwietnia 2023 r. zorganizowałam dla uczniów klasy drugiej w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie i dotyczył nanoszenia powłok metodą natryskową.

Zakres szkolenia obejmował teorię związaną z budową i obsługą agregatu malarskiego, który służy również do szpachlowania oraz ogólne zasady szpachlowania w systemie airless. Agregat malarski firmy Wagner wyposażony jest w nowoczesne technologie pozwalające na łatwą i wydajną pracę a po jej zakończeniu równie łatwe oczyszczenie urządzenia sprowadzające się do umycia pistoletu przy użyciu ciepłej wody.

W drugiej części szkolenia, po zapoznaniu uczniów z produktem (gotowa masa do szpachlowania) i właściwościami technicznymi materiału oraz instruktażu obsługi urządzenia, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w szpachlowaniu natryskowym. Szpachlowanie masą gipsową wykonywane było produktem firmy Greinplast.

Pan Piotr Świątkowski w ciekawy sposób przeprowadzili szkolenie a uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu uzyskując bardzo dobrą jakość wykonywanych powłok biorąc pod uwagę fakt, że po raz pierwszy mieli okazję do szpachlowania natryskowego agregatem hydrodynamicznym.

Jak zwykle szkolenie było na wysokim poziomie i z zainteresowaniem przyjęte przez uczniów, którzy pilnie uczyli się obsługi agregatu i szpachlowania masami gipsowymi.

Po ukończeniu szkolenia uczniowie otrzymali certyfikaty.