Strona główna » Aktualności » Szkolenie dla uczniów klasy II monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz klas II i III stolarz

2 października 2019 roku przedstawiciel firmy OSMO z Sierosławia (województwo wielkopolskie) przeprowadził szkolenie na temat ?Specjalistyczne produkty do wykonywania wewnętrznych powłok do drewna?. Szkolenie przygotowałam dla uczniów uczących się w zawodach  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie orz stolarz.

Pan Łukasz Szostak przedstawił uczniom zupełnie nowy, innowacyjny typ mikroporowatej powłoki do drewna na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych. Powłoka została opracowana z myślą o specyficznych potrzebach drewna i jest w stanie zabezpieczyć drewno w taki sposób, aby zachowało na długie lata swoje naturalne piękno. Olej impregnuje drewno nadając jednocześnie pożądany kolor, a wosk tworzy na powierzchni ?film? zabezpieczający. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów pozwala drewnu swobodnie oddychać i odpowiednio je pielęgnować.

Uczniowie czynnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie. Najciekawszymi produktami, które zainteresowały również nauczycieli był wosk twardy olejny dający efekt surowego drewna oraz oleje kolorowe.