Strona główna » Aktualności » Warsztaty parkieciarskie PRAKTYKA & EDUKACJA

Warsztaty parkieciarskie PRAKTYKA & EDUKACJA

W dniach 16 – 18 października 2019 r. w państwowym przedszkolu w Warszawie odbyły się warsztaty parkieciarskie, których głównym celem była EDUKACJA NASTĘPNYCH POKOLEŃ.

Ideą tego projektu było założenie przyciągnięcia do zawodu parkieciarza uczniów chętnych zdobycia nowych umiejętności. Projekt jest całkowicie charytatywny, sprzęt i materiały dostarczyły między innymi firma Bona i Festool.

Patronat na całym przedsięwzięciem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Pod czujnym okiem parkieciarzy (mistrzów w zawodzie) uczniowie szkoły branżowej i technikum wykonali w czasie trzech dni w jednej sali przedszkolnej renowację parkietu z deszczułek (60 m2) oraz w drugiej sali (50 m2) konserwację powierzchni.

Uczniowie uczyli się trudnej techniki szlifowania maszynami od najlepszych producentów,  obsługi szlifierek oraz poznali cały proces technologiczny związany z renowacją i konserwacją parkietów.

Z naszej szkoły w warsztatach  udział wzięli uczniowie klasy drugiej monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Sebastian Biskupski, Eryk Broniarek i Paweł Domański. Według oceny ekspertów z branży parkieciarskiej szlifowanie parkietu i przygotowanie powierzchni do lakierowania wykonali  w sposób profesjonalny spełniając wymagania zgodne z normą jakościową. Możemy pogratulować naszym uczniom rzetelnej, sumiennej  i fachowej pracy, jaką wykonali w trakcie trwania szkolenia oraz pochwalić się ich nowo zdobytymi umiejętnościami.

Renata Solonek