Strona główna » Aktualności » Zajęcia praktyczne na kursie ROLNIK i PSZCZELARZ

Zajęcia praktyczne na kursie ROLNIK i PSZCZELARZ

Od kwietnia do października 2022 roku w ramach realizacji programu przedmiotów  ?Stosowanie środków technicznych w rolnictwie? na kursie kwalifikacyjnym ?Rolnik? oraz ?Prowadzenie produkcji rolniczej? na kursie kwalifikacyjnym ?Pszczelarz? przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne, które odbywały się na terenach zielonych CKZiU oraz na polach uprawnych obszaru Osiny Nowe oraz Stara Niedziałka.

Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem dwóch ciągników oraz maszyn uprawowych: kultywator, wał strunowy, wał gładki, brona talerzowa, bony zębowe oraz kosiarka rotacyjna. Słuchacze zapoznali się z BHP w rolnictwie, obsługą codzienną ciągnika, podpinaniem, agregatowaniem i pracą maszyn. Wielu z nich pierwszy raz doświadczyło jazdy ciągnikiem a większość pierwszy raz pracowała ciągnikiem z maszyną uprawową w polu.

Po analizie i wywiadzie słuchacze byli bardzo zadowoleni i w pełni wykorzystali dany im czas na praktyczną naukę. Podsumowując, warunki polowe i pogodowe oraz praktyczna wiedza prowadzących w pełni zostały wykorzystane a zajęcia polowe zrealizowane.