Strona główna » Aktualności » Wycieczka zawodowa klasy II m Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie ? monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych do nowego Centrum Szkoleniowego firmy Viega Sp z.o.o.

1

W dniu 23.02.2016 roku odbyła się wycieczka zawodowa klasy II m zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych do nowego Centrum Szkoleniowego firmy Viega w Warszawie. Opiekunami wycieczki byli: Bogusława Bartosiewicz ? nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS nr 1 i wychowawca klasy oraz Adam Kamiński ? nauczyciel zajęć praktycznych w CKZiU.

Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy z zakresu nowych technik instalacyjnych.
Tematyka szkolenia dla uczniów obejmowała następujące zagadnienia:

• technika zaprasowywania ? systemy instalacyjne Viega: teoria i ćwiczenia praktyczne przy stole montażowym
  • technika zabudowy podtynkowej Viega (dobór odpowiedniego stelaża i sposoby montażu)
  • technika odprowadzania wody w łazienkach ( wanny, brodziki, umywalki, zlewozmywaki )
  • wpusty podłogowe Advantix i odpływy liniowe (montaż, sposoby uszczelniania)
  • elektroniczna armatura napełniająca

Prezentacja i ćwiczenia bardzo zaciekawiły naszych uczniów, zadawali liczne pytania z różnego zakresu ale wszystkie dotyczące przedstawionej tematyki , otrzymywali bardzo dokładne wyjaśnienia na wszelkiego rodzaju zapytania.

Wszyscy uczestnicy wyszli wzbogaceni nie tylko o wiedzę zawodową , ale i o przekonanie, że można zasięgnąć fachową informacje przy wprowadzaniu nowych technik.

Takie wycieczki rozszerzają wiedzę zdobytą w szkole i umożliwiają stosowanie jej w praktyce.