Strona główna » Aktualności » V Jarmark Świąteczny

V Jarmark Świąteczny

V Jarmark Świąteczny – relacja

 

Pora mikołajkowa to kolejna okazja do przedstawienia zwyczajów świątecznych wybranych regionów etnograficznych Polski. Główna impreza jarmarczna odbyła się typowo tj. niedzielne przedpołudnie, okolice Dnia Mikołaja, słuchacze i cztery kramy, termin imprezy świątecznej : 8 grudnia

Tym razem słuchaczki i 1 słuchacz wczuli się i reprezentowali tradycje świąteczne (nie tylko stołu wigilijnego) regionów: Wielkopolski, Wsi Kieleckiej, Kujaw i Białych Kurpi z Puszczy Białej. Warto dodać, że organizatorzy-uczestnicy przybyli z semestrów: IV LO u, V E LO i IV G LO.

Do organizacji obecnego jarmarku nie mieliśmy sali konferencyjnej, i cała impreza odbywała się na korytarzu drugiego piętra dawnego budynku CKU. Pomimo warunków „polowych” było co oglądać i czym się uraczyć, dzięki przygotowaniu i życzliwości naszych regionalnych słuchaczek.

Do odwiedzających jarmark klas skierowane były na bazie przygotowanych ulotek pytania konkursowe, a za dobrą odpowiedź można było otrzymać coś słodkiego z koszyka.

Mieliśmy wielu uczestników konkursu, równie wielu gości łącznie
z opiekunami semestrów i jak zwykle można było podegustować specjałów kuchni regionalnych. Zapachy rozchodziły się po całej szkole, więc trudno było im się oprzeć.

Relację uzupełniają zdjęcia więc warto się z nią zapoznać.

[nggallery id=51]

 

T.M.