Strona główna » Aktualności » Praktyczna nauka zawodu » Udział uczniów w XVIII Mińskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości

Udział uczniów w XVIII Mińskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości

18 maja 2023 roku uczniowie z klasy III Szkoły Branżowej I stopnia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie pod opieką nauczycieli zawodu wzięli udział w XVIII Mińskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości, które odbyły się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie podczas bezpośredniego kontaktu z pracodawcami mieli możliwość zapoznania się z lokalnymi ofertami pracy, wymaganiami na danych stanowiskach oraz możliwościami zatrudniania. Odwiedzając punkt informacyjny dla osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą, uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali porad doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nasi uczniowie zapoznali się również z ofertami instytucji szkoleniowych i szkół dla dorosłych.

Mamy nadzieję, że zyskane przez uczniów informacje o warunkach pracy, możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego pozwolą uczniom do świadomego wyboru dalszej drogi życiowej, świadomego wyboru dalszej nauki, kursów zawodowych lub podjęcia pracy.

Zenon Kosut