Strona główna » Aktualności » Praktyczna nauka zawodu » Nowoczesne budynki pasywne w technologii IZODOM

Nowoczesne budynki pasywne w technologii IZODOM

25 maja 2023 r. w firmie IZODOM 2000 w centrali firmy w Zduńskiej Woli odbyło się szkolenie z zakresu ?murowania? domów w technologii IZODOM. Jest to jedyna kompletna technologia do budowy domów energooszczędnych i pasywnych. Domy buduje się tak prosto jak z klocków.

Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną. Część praktyczna odbyła się na terenie firmy, gdzie uczestnicy zapoznali się z procesem produkcyjnym, zwiedzili hale i laboratorium.

Polska technologia IZODOM to klocki do budowy domów energooszczędnych i pasywnych. Jest to system lekkich, styropianowych form do betonu stanowiących izolację zewnętrzną i wewnętrzną, zwanych szalunkiem traconym ICF. Styropianowe formy nazywane są często klockami dla dorosłych. Najprościej mówiąc, elementy składane są ze sobą jak klocki znanej, duńskiej firmy, a po ich złożeniu wlewany jest do nich beton. W ten sposób otrzymuje sie super ciepły, super wytrzymały i super zdrowy dom.

IZODOM jako jedyny wykorzystuje system IZOClick do łączenia klocków bez zaprawy, dzięki czemu eliminowane są mostki termiczne.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty.