Strona główna » Aktualności » Teoria i praktyka malowania oraz szpachlowania hydrodynamicznymi agregatami firmy WAGNER

Po raz kolejny gościliśmy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przedstawicieli firmy WAGNER POLSKA panów Michała Bulę i Piotra Świątkowskiego oraz pana Radosława Zguda przedstawiciela firmy Kleib.

Pokaz, który odbył się 18 marca 2021 zorganizowałam dla uczniów klasy drugiej w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz uczniów klasy trzeciej monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie a dotyczył nanoszenia powłok metodą natryskową.
Zakres szkolenia obejmował teorię związaną z budową i obsługą agregatu malarskiego, który służy również do szpachlowania oraz ogólne zasady malowania w systemie airless, czyli bez udziału powietrza. Agregat malarski firmy Wagner wyposażony jest w nowoczesne technologie pozwalające na łatwą i wydajną pracę a po jej zakończeniu równie łatwe oczyszczenie urządzenia sprowadzające się do umycia pistoletu przy użyciu ciepłej wody.

W drugiej części szkolenia po zapoznaniu uczniów z produktami i ich właściwościami technicznymi oraz instruktażu obsługi urządzeń, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w malowaniu i szpachlowaniu natryskowym. Powłoki malarskie oraz szpachlowanie masą gipsową wykonywane były produktami firmy Kleib.

Panowie Michał Bula i Piotr Świątkowski w atrakcyjny i zajmujący sposób przeprowadzili szkolenie a uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu uzyskując bardzo dobrą jakość wykonywanych powłok biorąc pod uwagę fakt, że po raz pierwszy mieli okazję do malowania natryskowego agregatem hydrodynamicznym.

Jak zwykle szkolenie było na wysokim poziomie i z zainteresowaniem przyjęte przez uczniów, którzy pilnie uczyli się obsługi agregatu i wykonywania powłok z farb dyspersyjnych oraz szpachlowania masami gipsowymi.