Strona główna » Aktualności » Praktyczna nauka zawodu » Teoria i praktyka malowania hydrodynamicznymi agregatami firmy WAGNER

Teoria i praktyka malowania hydrodynamicznymi agregatami firmy WAGNER

13 listopada 2023 r. odbył się kolejny pokaz dla uczniów klas pierwszych (PTw i PT) w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie dotyczący wykonywania powłok malarskich przy użyciu agregatu. Zakres szkolenia obejmował teorię związaną z budową i obsługą agregatu malarskiego oraz technikę malowania.

Agregat malarski firmy Wagner wyposażony jest w nowoczesne technologie pozwalające na łatwą i wydajną pracę, a po jej zakończeniu równie łatwe oczyszczenie urządzenia sprowadzające się do umycia pistoletu przy użyciu ciepłej wody.

W drugiej części szkolenia po zapoznaniu uczniów z cechami farb z mieszalnika oraz instruktażu obsługi urządzenia uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w malowaniu. Do malowania użyta została farba firmy Dekoral.

Szkolenie przeprowadził Pan Piotr Świątkowski. Uczniowie chętnie malowali agregatem, uzyskując bardzo dobrą jakość aplikowanej powierzchni.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Świątkowskiemu za interesujący wykład i pokaz oraz sponsorom za materiały do szkolenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział szkoleniu.