Strona główna » Aktualności » Teoria i praktyka malowania agregatami firmy WAGNER

Teoria i praktyka malowania agregatami firmy WAGNER

Nowy rok szkolny rozpoczął się szkoleniem dla uczniów klasy 1 PTW monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,  klasy 1 technik robót wykończeniowych 10 października 2022 oraz klasy 1 PT monter zabudowy i robót wykończeniowych 21 października 2022.

Pokaz nanoszenia powłoki metodą natryskową zaprezentował pan Piotr Świątkowski z firmy WAGNER agregatem PP 90 kupionym na potrzeby kształcenia. Uczniowie mogli obejrzeć pierwsze  uruchomienie agregatu i nauczyć się jego obsługi.

Zakres szkolenia obejmował teorię związaną z budową i obsługą agregatu malarskiego oraz ogólne zasady malowania w systemie airless, czyli bez udziału powietrza. Agregat malarski firmy Wagner wyposażony jest w nowoczesne technologie pozwalające na łatwą i wydajną pracę a po jej zakończeniu równie łatwe oczyszczenie urządzenia sprowadzające się do umycia pistoletu przy użyciu ciepłej wody.

W drugiej części szkolenia po zapoznaniu uczniów z właściwościami technicznymi farby oraz instruktażu obsługi urządzenia, uczniowie mieli możliwość indywidualnie sprawdzenia swoich umiejętności w malowaniu natryskowym.

Duże wrażenie wywarła na nauczycielach i prowadzącym szkolenie  technika malowania, którą zaprezentowali uczniowie klasy branżowej i technikum.

Pan Piotr Świątkowski w interesujący sposób przeprowadził szkolenie a uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu uzyskując bardzo dobrą jakość wykonywanych powłok biorąc pod uwagę fakt, że po raz pierwszy mieli okazję do malowania natryskowego agregatem hydrodynamicznym.

Szkolenie było na wysokim poziomie merytorycznym i z zainteresowaniem przyjęte przez uczniów, którzy pilnie uczyli się obsługi agregatu i wykonywania powłoki malarskiej.