Strona główna » Aktualności » Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

1Po raz drugi Samorząd Słuchaczy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wziął udział w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. W tym roku pomogliśmy panu Karolowi, mieszkańcowi gminy Stanisławów.

Pan Karol (36 l.) jest osobą samotną. Nie posiada żony ani dzieci. Został sam po śmierci ojca we wrześniu bieżącego roku. Bardzo cierpi z powodu samotności jak i problemów ze zdrowiem (niepełnosprawność, problemy z żołądkiem). Ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie podejmować prac dorywczych. Pan Karol ma niewielką rentę w wysokości 640 zł, po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania pozostaje do jego dyspozycji 319 zł.

W swoim życiu pokazał jak ważną rolę odgrywa rodzina. Do ostatnich chwil opiekował się najpierw ciężko chorą matką, a następnie ojcem. Na pierwszym miejscu zaspokajając ich potrzeby teraz sam potrzebuje wsparcia. Nasz podopieczny najbardziej potrzebował mebli pokojowych. Prosił również o żywność i środki czystości .

Członkowie Samorządu naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Zarówno słuchacze jak i nauczyciele okazali ogromne serce. Zebrano 1576 zł. oraz wiele przydatnych produktów. Jeden z uczniów przekazał też regał pokojowy. 11 grudnia wszystkie prezenty wolontariusze zawieźli panu Karolowi. Pomogli mu rozstawić meble, złożyli świąteczne życzenia.

W imieniu pana Karola przekazuję wielkie podziękowania za okazane wsparcie całej społeczności CKZIU, a szczególnie pani Teresie Płochockiej i panu Grzegorzowi Frelakowi z sem. III a LO, którzy koordynowali akcję.

Opiekun Samorządu – Marzena Skwiecińska