Strona główna » Aktualności » Szkolenie “Stawiamy na praktykę”

Szkolenie “Stawiamy na praktykę”

Pani Renata Solonek, Pan Robert Pyszel i Pan Piotr Mróz ukończyli praktyki w zwodzie Technik Budownictwa w ramach Projektu „STAWIAMY NA PRAKTYKĘ” – pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach z branży budowlanej”.

Celem szkolenia było wsparcie nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakresie poznawania rzeczywistych warunków pracy w przedsiebiostwach branży budowlanej, zdobywania umiejętności praktycznych niezbędnych w procesie przygotowania absolwentów szkół do wykonywania zadań zawodowych.

Praktyka krajowa odbyła się w okresie od 01.08.2012 r. do 14.08.2012. w firmie Sto-ispo Sp. z o.o. w Warszawie a praktyka zagraniczna w okresie 0d 04.02.2013 r. do 08.02.2013 r. w Niemczech.

W programie praktyk zagranicznych było zapoznanie się z dualnym systemem kształcenia zawodowego w Niemczech, zadaniami Izby Przemysłowo-Handlowej, edukacją zawodową i metodyką w ramach praktycznej nauki zawodu oraz systemem egzaminacyjnym szkolnictwa zawodowego.

W ramach praktyk uczestnicy odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego Izby Przemysłowo-Handlowej w Poczdamie, które jest partnerem w kształceniu zawodowym i jego doskonaleniu w Landzie Brandenburgii, Niemieckie Centrum  Kształcenia w Götz. oraz przedsiębiorstwa specjalistycznych  branży budowlanej.

Nauczycielom zaprezentowano słynny DAS HANDWERK – kompetencyjny i modelowy dom energetyczny, w  którym zapoznali się z podstawą termografii,  obsługą urządzeń pomiarowych oraz metodą Blower Door, akustyką i systemem lokalizacji nieszczelności .

Z wizyty w Domu Praktyk przestawiamy zdjęcie grupy nauczycieli biorących udział w praktykach

szkolenie_stawiamy_na_praktyke

[nggallery id=24]