Strona główna » Aktualności » REMS- innowacyjny producent maszyn i narzędzi do obróbki rur.

REMS- innowacyjny producent maszyn i narzędzi do obróbki rur.

W ramach rozszerzania wiedzy o nowościach technicznych w budownictwie zostało zorganizowane spotkanie klas zasadniczej szkoły zawodowej : monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz technikum: technik urządzeń sanitarnych z przedstawicielem handlowym firmy REMS- innowacyjnym producentem maszyn i narzędzi do obróbki rur.

W dniu 11.10.2013 roku na terenie CKZIU w pomieszczeniu ?betoniarni? uczniowie mieli możliwość obejrzenia maszyn i urządzeń do cięcia rur o różnych średnicach i z różnych materiałów oraz do gwintowania rur stalowych.

Przedstawiciel firmy zaprosił uczniów do próby pod jego kontrolą obsługiwania tych maszyn i urządzeń.

Prezentacja bardzo zaciekawiła naszych uczniów, zadawali liczne pytania z różnego zakresu ale  wszystkie dotyczące tychże urządzeń, otrzymywali bardzo dokładne wyjaśnienia na wszelkiego rodzaju zapytania.

Wszyscy uczestnicy wyszli wzbogaceni nie tylko o wiedzę zawodową , ale i o przekonanie, że można zasięgnąć fachową informacje przy wprowadzaniu nowych urządzeń i narzędzi do użytku.

Takie spotkania rozszerzają wiedzę zdobytą w szkole i umożliwiają stosowanie jej w praktyce.