Strona główna » Aktualności » Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego ”Złota Kielnia”

Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego ”Złota Kielnia”

Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego         

”Złota Kielnia”

 

W dniu 11 stycznia w CKZiU w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia”. W eliminacjach wzięło udział 20 uczniów z pięciu szkół trzech województw: Augustowskie Centrum Edukacyjne, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach, Zespół Szkół w Skierniewicach i Zepół Szkół nr 5 w Mińsku Mazowieckim.

Uczestnicy konkursu reprezentowali swoje szkoły w zawodach: murarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, stolarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w ramach kwalifikacji- wykonywanie robót posadzkarskich i okładzinowych oraz malowanie i tapetowanie.

Tematyka turnieju obejmowała wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w danym zawodzie w zakresie przedmiotów zawodowych i podstawy przedsiębiorczości.

Uczniowie rozwiązywali:

–    testy z wiedzy zawodowej,

–    testy z przedsiębiorczości,

–    zadanie problemowe (praktyczne opisowe),

 

W turnieju wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim, którzy zajęcia praktyczne realizują w Centrum:

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w zakresie kwalifikacji :

roboty malarsko-tapeciarskie

 

1. MARCIN ZAWADA

 

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w zakresie kwalifikacji :

roboty posadzkarskie                i okładzinowe

1. WOJCIECH PIEKUT

2. MICHAŁ SOBOCIŃSKI

 

Monter instalacji i urządzeń sanitarnych

 

1.MATEUSZ PERZANOWSKI

2.BARTOSZ OSIŃSKI

 

 

Stolarz

1. MICHAŁ WYSOCKI

2. DAMIAN CUDNY

 

 

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie:

Kazimierz Skibowski, Renata Solonek, Robert Pyszel i Tadeusz Pieńkowski.

Udział w eliminacjach okręgowych zakończył się sukcesem Michała i Damiana, którzy zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego w Poznaniu plasując się w czołówce finalistów.

Pozostali uczniowie, reprezentując naszą szkołę w zestawieniu ogólnopolskim wypadli bardzo dobrze zajmując lokaty:

  1. Sobociński Michał- 8 miejsce (2 punkty zabrakło do finału Centralnego)
  2. Osiński Bartosz- 14 miejsce,
  3. Perzanowski Mateusz- 31 miejsce,
  4. Piekut Wojciech- 46 miejsce,
  5. Zawada Marcin- 61 miejsce na 83 uczestników turnieju.

Przed finalistami miesiąc wytężonej pracy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Eliminacje okręgowe były przeprowadzane równolegle pod nadzorem Komitetu Głównego Turnieju w sześciu okregach. Poza Mińskiem Mazowieckim podobne zawody odbywały się w Lublinie, Gliwicach, Poznaniu, Toruniu i Kędzierzyniu Koźlu. W całej Polsce do Finału Okregowego przystąpiło 392 uczniów z 87 szkół.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie.

 

FINAŁ CENTRALNY XLIII EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO                        „ ZŁOTA KIELNIA” ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 11-14.03.2014R. W POZNANIU.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.

[nggallery id=57]