Strona główna » Aktualności » Lekcja otwarta z języka angielskiego

Lekcja otwarta z języka angielskiego

W naszej szkole podczas ostatniego zjazdu szkoły zaocznej 16 października na drugim bloku zajęć o 9.40 odbyła się lekcja otwarta przygotowana przez nauczycieli języka angielskiego. Pani Danuta Woźnica, pani Katarzyna Walasik i pan Bartłomiej Wiesner przygotowali quiz językowy na wzór programu telewizyjnego ?Va banque?. Cztery drużyny w skład których wchodziły: I semestr LO i semestry trzecie : IIIA, IIIB i IIIC zmagały się z takimi kategoriami jak: Wiedza o Stanach Zjednoczonych, wiedza o Wielkiej Brytanii, gramatyka angielska, słownictwo angielskie i ciekawostki językowe zawierające pytania dotyczące pozostałych krajów anglojęzycznych w tym Nowej Zelandii, Kanady i Australii. Każde pytanie punktowane było w zależności od trudności od 100 do 500pkt. Semestry bardzo chętnie przystąpiły do zabawy. Często już sam wybór kategorii i liczby punktów stanowił wyzwanie dla grupy ale zdecydowana większość pytań nie stanowiła trudności. Po odgadnięciu wszystkich haseł i podliczeniu punktacji semestr IIIA okazał się zwycięzcą, ale pozostałe semestry zakończyły grę z niewielką różnicą w punktach. Zwycięska drużyna otrzymała upominki, a wszyscy pozostali uczestnicy po słodkiej nagrodzie pocieszenia.