Strona główna » Aktualności » KOMUNIKAT DYREKTORA CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM Z DNIA 29 MARCA 2021 r. dla słuchaczy semestrów VI LO szkoły zaocznej w sprawie przeprowadzenia egzaminów semestralnych ? kwiecień 2021

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki  z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-1 (Dz. U. z 2021 r. poz. 561)

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego informuje o sposobie i trybie przeprowadzenia egzaminów semestralnych dla słuchaczy semestrów VI liceum ogólnokształcącego w szkole zaocznej w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania:

1. Egzaminy semestralne odbywają się zgodnie z harmonogramem podanym w planach na stronie szkoły w okresie: 10 kwietnia ? 25 kwietnia 2021 r.
  2. Egzaminy będą przeprowadzane zdalnie z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Teams.
  3. Egzaminy semestralne zostaną przeprowadzone w formie pisemnej oraz ustnej.
  4. Egzaminy pisemne zostaną opublikowane przez nauczycieli na platformie Teams, zgodnie z planem ? w wyznaczonym dniu i o wyznaczonej godzinie.
  5. Słuchacze mają obowiązek zalogować się w wyznaczonym czasie na platformę i pobrać arkusz egzaminacyjny.
  6. Czas trwania egzaminu pisemnego ? 90 minut.
  7. Nie później, niż po upływie 90 minut słuchacze odsyłają wypełniony arkusz egzaminacyjny na platformę Teams.
  8. Nauczyciele, po sprawdzeniu prac pisemnych informują słuchaczy o otrzymanych ocenach.
  9. Egzaminy ustne: z języka polskiego, języka angielskiego, języka rosyjskiego, matematyki oraz historii i społeczeństwa, odbędą się zgodnie z harmonogramem za pośrednictwem platformy Teams.
  10. Nauczyciele ? z odpowiednim wyprzedzeniem – opublikują na platformie Teams listę słuchaczy oraz godziny logowania się poszczególnych słuchaczy na egzamin ustny.
  11. Każdy słuchacz ma obowiązek zalogować się na platformę Teams w dniu egzaminu ustnego ? o wyznaczonej dla siebie godzinie.
  12. Słuchacze mają obowiązek włączyć mikrofon oraz kamerę.
  13. Słuchacz po zalogowaniu się na egzamin ?losuje? numer zestawu egzaminacyjnego, podając nauczycielowi wybrany przez siebie numer zestawu.
  14. Egzamin ustny ma formę rozmowy edukacyjnej z nauczycielem i odbywa się na podstawie pytań zawartych w zestawie egzaminacyjnym.
  15. Słuchacze, którzy nie mają warunków sprzętowych do udziału w zdalnej sesji egzaminacyjnej, zgłaszają ten fakt opiekunowi semestru. Opiekun semestru informuje o zaistniałej sytuacji dyrekcję szkoły. Dyrekcja umożliwia słuchaczowi skorzystanie z pracowni informatycznej na czas odbywania się egzaminu: pisemnego/ustnego.

Dyrektor CKZiU
Joanna Kowalska