Strona główna » Aktualności » JARMARK BOŻONARODZENIOWY PO ANGIELSKU I ROSYJSKU

JARMARK BOŻONARODZENIOWY PO ANGIELSKU I ROSYJSKU

W sobotę 12 grudnia wraz z Panią Wicedyrektor Beatą Świątek Mudant spotkaliśmy się na siódmej edycji Jarmarku Świątecznego, w ramach którego słuchaczki i słuchacze (pod opieką naszych anglistów, rusycystów oraz specjalisty od jarmarków bożonarodzeniowych Pana Tomasza Maciosa) przestawiali zwyczaje bożonarodzeniowe panujące w Rosji, Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii i Australii oraz przygotowali stoiska językowe.
Świąteczne prezentacje krajów Europy odsłoniły kolejne ciekawe zwyczaje związane z Wigilią i Bożym Narodzeniem. Mimo że nietypowa, to jednak lekcja nie mogła zakończyć się bez sprawdzenia umiejętności i wiedzy słuchaczy. A nie było łatwo! Po pierwsze, słuchacze musieli się wykazać znajomością nauczanego języka, ponieważ prezentacje zostały przygotowane w językach obcych. Pan Tomasz Macios również okazał się wymagającym nauczycielem i wiedzę kulturową sprawdził w formie quizu. Ale najważniejsze, zadbał o pozytywne wzmocnienia i za poprawne odpowiedzi przewidział słodkie nagrody.

Na koniec wszystkich, czekała miła niespodzianka – stoiska językowe, na których słuchacze mogli nie tylko zapoznać się z typowymi pamiątkami z Rosji, Anglii, USA, ale również spróbować tradycyjnej rosyjskiej kutii oraz angielskiej herbatki z mlekiem i pierniczkami.