Strona główna » Aktualności » Praktyczna nauka zawodu » Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w CKZiU

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w CKZiU

8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego święta jest promowanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych zdrowego jedzenia oraz prawidłowych nawyków żywieniowych.

Na zajęciach praktycznych, pod kierunkiem p. Katarzyny Saramak, uczniowie gr. II z klasy II Bsb (ZST-G) przygotowali zupę krem z brokułów, kotlety z kaszy gryczanej z pieczarkami i dipem koperkowym, pomidory zapiekane z serem feta i bazylią, a na deser kaszę jaglaną pieczoną z jabłkami a?la szarlotka z polewą z gorzkiego kakao.

Uczniowie pogłębili również swoją wiedzę dotyczącą spożywania regularnych posiłków oraz konsekwencji spożywania wysoko przetworzonej żywności.

Katarzyna Saramak