Strona główna » Aktualności » Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

W dniu 15 stycznia w CKZiU w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia?. W eliminacjach wzięło udział 18 uczniów z czterech szkół województwa Mazowieckiego i Podlaskiego: Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach, Zespół Szkół nr 34 w Warszawie, oraz Zespół Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Uczestnicy konkursu reprezentowali swoje szkoły w następujących zawodach:

• Dekarz
    • wykonywanie robót dekarskich,
  • Monter sieci i instalacji sanitarnych,
    • wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych,
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
    • montaż systemów suchej zabudowy,
    • wykonywanie robót malarsko- tapeciarskich,
    • wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych,
  • Murarz- tynkarz,
    • wykonywanie robót murarskich i tynkarskich,

Tematyka turnieju obejmowała wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w danym zawodzie w zakresie przedmiotów zawodowych.

Uczniowie rozwiązywali:

• testy z wiedzy zawodowej,
  • zadanie problemowe (praktyczne opisowe),

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: Kazimierz Skibowski, Renata Solonek i Piotr Mróz .

Eliminacje okręgowe były przeprowadzane równolegle pod nadzorem Komitetu Głównego Turnieju w sześciu okręgach. Poza Mińskiem Mazowieckim eliminacje odbywały się w Lublinie, Gliwicach, Poznaniu, Toruniu i Kędzierzyniu Koźlu. W całej Polsce do Finału Okregowego przystąpiło 252 uczniów z 57 szkół.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie.

W turnieju wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim, którzy zajęcia praktyczne realizują w Centrum:

Zawód/kwalifikacja – Imię i nazwisko ucznia zakwalifikowanego do udziału w eliminacjach okręgowych

1. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – kwalifikacja
    1. Montaż systemów suchej zabudowy – Patryk Stojak, Bartosz Jędrzejkiewicz
    2. Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych – Sebastian Cudnik
  2. Monter sieci i instalacji sanitarnych – kwalifikacja
    1. Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych – Mateusz Witkowski

Uczniowie, reprezentując naszą szkołę w zestawieniu ogólnopolskim wypadli dobrze zajmując lokaty:

1. Cudnik Sebastian – 27 miejsce,
  2. Witkowski Mateusz- 28 miejsce,
  3. Stojak Patryk- 48 miejsce,
  4. Jędrzejkiewicz Bartosz- 50 miejsce,

Uczestnikom konkursu dziękujmy za podjęty trud w przygotowaniu i udział w turnieju.

Finał centralny 50 Edycji Turnieju Budowlanego ZŁOTA KIELNIA odbędzie sie w dniach 01-04.02.2022 r. na targach BUDMA w Poznaniu.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.