Strona główna » Aktualności » Praktyczna nauka zawodu » Akademia Dobrej Praktyki – szkolenie firmy Kubala

Akademia Dobrej Praktyki – szkolenie firmy Kubala

Uczniowie klas drugich w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie 14 lutego 2024 r. wzięli udział w szkoleniu o tematyce narzędzi budowlanych ręcznych wykorzystywanych w systemach suchej zabudowy.

Akademia Dobrej Praktyki to autorski projekt szkoleniowy firmy Kubala, skierowany bezpośrednio do wykonawców, który wspiera i ułatwia ich rozwój zawodowy. W ramach projektu Akademia Dobrej Praktyki, Kubala współpracuje i wspiera również szkoły zawodowe. Nasze Centrum bierze udział w projekcie Akademii od roku szkolnego 2023/24 ni były to już drugie tematyczne warsztaty.

Szkolenie obejmowało część teoretyczną, w czasie której Pan Dawid Zych zaprezentował narzędzia wchodzące w skład systemu oraz omówił ich właściwości i zakres wykorzystania. Narzędzia firmy Kubala znajdujące swoje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, to narzędzia dla profesjonalistów a firma Kubala osiągnęła w Polsce pozycję potentata w branży ręcznych narzędzi budowlanych.

Drugi etap pokazu bardzo interesujący, to część praktyczna, w której uczniowie byli zaangażowani i wykazywali się swoimi umiejętnościami w zakresie:

• nakładania masy szpachlowej różnymi technikami dobierając przy wsparciu instruktora odpowiednie narzędzia w celu uzyskania jak najlepszych efektów;
  • spoinowania krawędzi płyt gipsowo-kartonowych z taśmą zbrojącą;
  • posługiwania się systemem umożliwiającym poziomowanie płytek posadzkowych o grubości 3-14 mm;
  • montażu konstrukcji sufitu podwieszanego przy użyciu przyrządu do montażu profili suchej zabudowy (silny magnes, którego kształt jest dopasowany do mocowania profilu nośnego CD).

Szczegółowe informacje dotyczące ręcznych narzędzi budowlanych znajdziecie na stronie https://kubala.com/pl

Bardzo dziękujemy za przeprowadzone warsztaty przyjęte przez uczniów i nauczycieli z dużym zainteresowaniem.