Strona główna » Aktualności » Wycieczka pszczelarzy do Lublina i Pszczelej Woli

Wycieczka pszczelarzy do Lublina i Pszczelej Woli

W sobotę 2 października odbyła się wycieczka pszczelarzy do Lublina i Pszczelej Woli.

W Lublinie zwiedzaliśmy Spółdzielnię Pszczelarską Apis produkującą przede wszystkim miody pitne słynne w całym kraju. Poznaliśmy technologię produkcji miodów pitnych, jak powstają, w jakich warunkach, no i nazewnictwo: dwójniaki, trójniaki, półtoraki zależne od sposobu powstania trunku. Spółdzielnia Apis to również bardzo dobrze zaopatrzony sklep pszczelarski, w którym słuchacze poczynili duże zakupy.

Wielką atrakcją dla uczestników wycieczki była możliwość zwiedzania szkoły w Pszczelej Woli. Oprowadziła nas pani dyrektor Bożena Stępień. Zwiedziliśmy inkubator pszczelarstwa, gospodarstwo rolne, pawilony pszczelarskie oraz szkołę. Na koniec obiad w szkolnej stołówce i powrót do Mińska.
Wrażenia niezapomniane.