Strona główna » Aktualności » Wycieczka przedmiotowa do fabryki domów modułowych

Wycieczka przedmiotowa do fabryki domów modułowych

26 listopada 2018 klasa druga technikum budowlanego uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do fabryki domów modułowych UNIBEP S.A. w Bielsku Podlaskim. Celem wycieczki była realizacja programu nauczania w ramach zajęć praktycznych związanego z montażem konstrukcji prefabrykowanych drewnianych. Przed zwiedzaniem zakładu uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu dotyczącego historii firmy oraz realizacji projektów modułowych ?pod klucz? wykonanych w Polsce i w krajach skandynawskich. Marka firmy UNIHOUSE wykorzystując wieloletnią tradycję opartą na budownictwie drewnianym Podlasia i po 10 latach doświadczeń oraz ukończeniu ponad 2000 mieszkań na rynku norweskim stała się znaczącym producentem budynków modułowych, które składają się z indywidualnie dopasowanych modułów wyprodukowanych w fabryce. Uczniowie obejrzeli cały proces produkcji modułów mieszkalnych w technologii szkieletu drewnianego (produkcja podłóg, ścian, stropów, niezbędnych instalacji, montaż stolarki oraz wyposażenia) dla każdego modułu, który jest elementem większej całości. Zmontowane i wyposażone moduły jadą samochodami ciężarowymi nocą do portu i drogą morską transportowane są do portu docelowego. Po przewiezieniu na teren budowy, przy użyciu dźwigu są bezpośrednio montowane jeden na drugim i odpowiednio ze sobą łączone tworząc konstrukcję budynku. Na terenie fabryki mogliśmy obejrzeć kompletnie wyposażony moduł mieszkalny oraz dom energetyczny zbudowany z modułów. Naszą wycieczkę ilustruję zdjęciami, niestety te najciekawsze z procesu budowania modułów są objęte tajemnicą firmy i nie można ich opublikować.