Strona główna » Aktualności » Wycieczka na Targi Tekstylne

Wycieczka na Targi Tekstylne

24 listopada słuchacze KKZ- Krawiec B i C, wzięli udział w V jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile, które odbyły się w największym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Słuchacze wzięli udział w licznych panelach szkoleniowo-wykładowych przedstawiających obszerną i ciekawą tematykę branżową, mieli okazję zapoznania się z trendami na sezon 2019 oraz najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w przemyśle tekstylnym, jak również z ciekawymi ofertami różnych producentów.
Na Targach nie zabrakło szeregu atrakcyjnych wydarzeń dodatkowych, w których słuchacze brali udział- przykładem było :
• Pierwsze spotkanie z Ultramaszyną – warsztaty szycia organizowane przez firmę UltraMaszyna oraz warsztaty zdobienia odzieży np. haftem.
• Pasmanteriaozdobna.pl- warsztaty ozdabiania odzieży i dodatków
• Kurs konstrukcji odzieży z Papavero.pl
Wśród wielu pokazanych ubiorów, na targach została zaprezentowana praca naszej koleżanki- Teresy Rafał pt. „Niekonwencjonalne rozwiązania konstrukcyjne linii kołnierza w ubiorach damskich”. Ciekawy czyli niekonwencjonalny kołnierz został wykorzystany w płaszczu damskim, który wzbudził duże zainteresowanie uczestników wycieczki.
Na koniec obejrzeliśmy wielki finał konkursu „Szycie na pokaz”. Uczestniczki zaprezentowały uszyte przez siebie stroje z wykorzystaniem wykrojów z miesięcznika „Burda”. Spośród 150 zgłoszonych modeli, wybrano 35, które przeszły do finału. Ciekawostką jest to, że jedną z finalistek była absolwentka naszego kursu krawieckiego – pani Żaneta. Uszyła ona sukienkę w stylu retro, którą zaprezentowała na pokazie.
Życzymy Pani Żanecie i innym naszym słuchaczkom i słuchaczom, rozwijania pasji z „igłą i nitką” , realizacji swoich marzeń oraz wielu pięknych uszytych strojów.
Słuchacze byli bardzo zadowoleni z wycieczki i już rezerwują swój wolny czas na kolejną edycję za rok.

Małgorzata Dumicz