Strona główna » Aktualności » Wigilia i jarmark świąteczny

Wigilia i jarmark świąteczny

Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym…

brat Roger Schutz

 

W niedzielę 14 grudnia społeczność słuchaczy i nauczyciele opiekunowie spotkali się na wigilii samorządowej. Kolejny raz odbył się jarmark świąteczny (szósta edycja), gdzie słuchaczki i słuchacze z semestrów VC, VB i IVB przestawiali zwyczaje bożonarodzeniowe z Hiszpanii, Finlandii i Francji.

Świąteczne prezentacje krajów Europy odsłoniły kolejne ciekawe zwyczaje związane z Wigilią i Bożym Narodzeniem. Zebrani na wigilii słuchacze mogli następnie sprawdzić się w przygotowanym przez pana Tomasza Maciosa konkursie, a za dobre odpowiedzi byli nagradzani słodkim, czekoladowym, jakże świątecznym co nie co.

Dzieląc się opłatkiem (lub po hiszpańsku chałwą), w dobrej atmosferze,
do której przyczyniła się fińska św. Łucja, mogliśmy poczekać na Papa Noela
z Francji, którego chwilowo zastąpił prawdziwy św. Mikołaj z Laponii. Podobały się kreacje rodem z Hiszpanii (tancerka flamenco, torreador i byczek) i nagrody z loterii przygotowanej przez Iberyjki.

Udzieliła się wszystkim atmosfera zbliżającego się Bożego Narodzenia, stół wigilijny obfito zastawiony, ozdobiony pięknie wykonanymi stroikami świątecznymi i piernikową, lukrowaną chatką pani Agnieszki.

[nggallery id=91]