Strona główna » Aktualności » V Targi Szkół Wyższych w Mińsku Mazowieckim – relacja z wydarzenia

V Targi Szkół Wyższych w Mińsku Mazowieckim – relacja z wydarzenia

Na piątą edycję Targów, która odbyła się 21 marca 2013 r. zaprosił nas Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim. Wystawców, przedstawicieli placówek oświatowych, gości oraz uczniów powitała dyrektor Szkoły Elżbieta Wieczorek. Uroczystego otwarcia dokonali Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński oraz Marzena Gitler – Redaktor Naczelna Tygodnika Mazowieckiego “Nowy Dzwon”, który jest współorganizatorem Targów. Wśród gości znaleźli się m.in. Wicestarosta Powiatu Mińskiego Krzysztof Płochocki, Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Emilia Piotrkowicz, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Urszula Soroka oraz przedstawiciele prasy lokalnej. W tym roku dla uczniów przygotowujących się do podjęcia trudnej decyzji o dalszej drodze kształcenia swoje stanowiska przygotowali:

• Wyższa Szkoła Nauk Społecznych im. Ks. J. Majki w Mińsku Mazowieckim,
  • Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. A. de Gasperi w Józefowie,
  • Wyższa Szkoła Pedagogiczna ZNP w Warszawie,
  • Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim,
  • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia,
  • Collegium Masoviense. Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie,
  • Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach,
  • Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie,
  • Collegium Mazovia. Innowacyjna Szkoła Wyższa w Warszawie,
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie,
  • Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie,
  • Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Powiat Miński w tym gronie reprezentowały następujące placówki:

• Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim,
  • Medyczna Szkoła Policealna w Mińsku Mazowieckim,
  • Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim.

Wśród odwiedzających Targi uczniów zainteresowaniem najbardziej cieszyły się… cukierki, długopisy, ołówki i wszelkiej maści gadżety, których na stoiskach nie brakowało. Dla późniejszych grup zorganizowanych zostały do wzięcia ulotki promujące poszczególne placówki obecne na Targach. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na solidny nabór do najpopularniejszych placówek w Powiecie. Mam wrażenie, że te grupy skorzystały najwięcej.