Strona główna » Aktualności » Szpachlowanie natryskowe agregatem hydrodynamicznym ? szkolenie przedmiotowe

Szpachlowanie natryskowe agregatem hydrodynamicznym ? szkolenie przedmiotowe

4 grudnia 2019 roku przedstawiciele firmy WAGNER POLSKA panowie Michał Bula i Piotr Świątkowski przeprowadzili szkolenie z technologii nanoszenia mas szpachlowych przy użyciu agregatu.

Szkolenie przygotowałam dla uczniów klasy drugiej uczących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie między innymi w zakresie wykonywania szpachlowania powierzchni różnymi technikami. Jedna z nich została zaprezentowana  na tym pokazie.

Zakres szkolenia obejmował teorię związaną z budową i obsługą agregatu do szpachlowania oraz część praktyczną dotyczącą zasady i sposobu szpachlowania gotowymi masami szpachlowymi. Celem szkolenia było pokazanie jak perfekcyjnie można wykończyć powierzchnię ścian i sufitów z płyt gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych oraz tynków cementowo-wapiennych.

Agregat hydrodynamiczny to kompletnie wyposażone urządzenie, w którym praca odbywa się w systemie airless. Urządzenie może pracować z silnikiem elektrycznym bądź spalinowym. Zastosowanie hydraulicznego napędu pompy pozwala na dwukrotne wydłużenie eksploatacji uszczelniaczy, tłoka oraz cylindra. Regulacja ciśnienia odbywa się mechanicznie za pomocą pokrętła regulacyjnego. Agregat może pracować w układzie z trzema pistoletami. Zaletą agregatu firmy Wagner wyposażonego w nowe technologie jest niezawodna jakość
i trwałość.
Istotą tej metody jest oszczędność wykorzystywanego materiału oraz czasu.

Po krótkim instruktażu obsługi urządzenia, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w szpachlowaniu metodą natryskową.

Szpachlowanie powierzchni wykonywane było gotowymi masami firmy GREINPLAST dostarczonymi na potrzeby szkolenia przez Pana Sebastiana Chmielewskiego.

Panowie Michał Bula i Piotr Świątkowski w atrakcyjny i przystępny sposób poprowadzili szkolenie a uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Metoda ta wraz  ze zdobyciem umiejętności pozwala uzyskać wysoką jakość wykończenia powierzchni.