Strona główna » Aktualności » Szkolenie z nanoszenia powłok malarskich przy użyciu agregatu firmy WAGNER

Szkolenie z nanoszenia powłok malarskich przy użyciu agregatu firmy WAGNER

Po raz kolejny w tym roku szkolnym gościliśmy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przedstawiciela firmy WAGNER POLSKA pana Piotra Świątkowskiego, który zaprezentował nanoszenie powłok farbami ceramicznymi metodą natryskową.

Pokaz odbył się 13 grudnia 2022 i zorganizowany był dla uczniów klasy pierwszej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Zakres szkolenia obejmował teorię związaną z budową i obsługą agregatu oraz ogólne zasady malowania w systemie airless, czyli bez udziału powietrza. Uczniowie obejrzeli agregat malarski SF23 PLUS i w trakcie ćwiczeń przekonali się o jego uniwersalności oraz wielu możliwościach wykorzystania w zastosowaniu różnych materiałów.

Agregat malarski firmy Wagner wyposażony jest w nowoczesne technologie pozwalające na łatwą i wydajną pracę a po jej zakończeniu równie łatwe oczyszczenie urządzenia sprowadzające się do umycia pistoletu przy użyciu ciepłej wody.

W drugiej części szkolenia po zapoznaniu uczniów z właściwościami technicznymi materiałów oraz instruktażu obsługi urządzenia, uczniowie mieli możliwość indywidualnie sprawdzenia swoich umiejętności w malowaniu natryskowym.

Pan Piotr Świątkowski w interesujący sposób przeprowadził szkolenie a uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu uzyskując bardzo dobrą jakość wykonywanych powłok biorąc pod uwagę fakt, że po raz pierwszy mieli okazję do malowania natryskowego agregatem hydrodynamicznym.

Szkolenie było na wysokim poziomie merytorycznym i z zainteresowaniem przyjęte przez uczniów, którzy pilnie uczyli się obsługi agregatu i wykonywania powłoki malarskiej.

Bardzo dziękujemy firmie Wagner za przeprowadzenie szkolenia oraz za materiały wykorzystane w czasie prezentacji. Po szkoleniu uczniowie otrzymali certyfikaty.