Strona główna » Aktualności » Szkolenie Ytong

Szkolenie Ytong

W dniu 06 XII 2012r w CKZiU odbyła się Akademia Murowania dla szkół SILKA YTONG. Jest to autorski program Xella Polska skierowany do uczniów oraz nauczycieli szkół zasadniczych i techników o profilu budowlanym. Dzięki temu programowi uczniowie mogą zapoznać się z nowoczesnymi materiałami budowlanymi oraz metodami murowania.

W ramach Akademii Murowania SILKA YTONG udostępniła szeroką gamę materiałów: plansze edukacyjne, plansze z przekrojami domów i murów, filmy instruktażowe oraz prezentacje edukacyjne. Dodatkowo każdy nauczyciel otrzymał przygotowany specjalnie dla szkół podręcznik „Jak fachowo budować”. Najważniejszym elementem programu były zajęcia praktyczne prowadzone przez specjalistów Xella Polska. Dzięki tym zajęciom młodzież mogła dowiedzieć się jak sprawnie i szybko murować w technologii YTONG oraz SILKA, a także zadać szereg pytań dotyczących wznoszenia ścian. Atrakcyjną częścią szkolenia było murowanie na cienką spoinę, którego nie naucza się w standardowych programach zajęć szkolnych, a które jest wymogiem energooszczędnego budownictwa. Po szkoleniu każdy, zarówno nauczyciel jak i uczeń, otrzymał dyplom jego ukończenia.

Materiały do ćwiczeń zostały dostarczone bezpłatnie przez Xella Polska.

Uczestnictwo w programie oferuje szkole nie tylko możliwość zapoznania uczniów z najnowszymi technologiami i pogłębiania ich wiedzy, ale również wprowadzenia na rynek pracy absolwentów przygotowanych do wymagań dynamicznie rozwijającej się branży budowlanej.

[nggallery id=20]