Strona główna » Aktualności » Pokaz aplikowania tynku strukturalnego agregatem firmy WAGNER

Pokaz aplikowania tynku strukturalnego agregatem firmy WAGNER

Po raz kolejny gościliśmy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przedstawiciela firmy WAGNER POLSKA pana Piotra Świątkowskiego oraz pana Tomasza Kamińskiego przedstawiciela firmy Greinplast.

Pokaz, który odbył się 1 czerwca 2021 zorganizowałam dla uczniów klasy pierwszej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i dotyczył nakładania tynku strukturalnego metodą natryskową.

Zakres szkolenia obejmował teorię związaną z budową i obsługą agregatu tynkarskiego oraz ogólne zasady tynkowania. Agregat TYNKARSKI WAGNER PC 1030 SPRAYBACK jest to kompaktowy agregat tynkarski wyposażony w nowoczesny silnik bezszczotkowy z elektroniczną regulacją obrotów, który umożliwia precyzyjne ustawienie ilości podawanego materiału. Szybki i łatwy demontaż zbiornika z materiałem ułatwia mycie i konserwację agregatu, co uczniowie mogli zaobserwować w trakcie szkolenia.

Tynkowanie wykonał Pan Piotr Świątkowski, uczniowie aktywnie pomagali we wszystkich pracach przygotowawczych i pomocniczych a efektem szkolenia jest łuk betonowy w nowej atrakcyjnej odsłonie kolorystycznej.

Materiały do pokazu (podkład tynkarski i tynk strukturalny akrylowy) otrzymaliśmy od firmy Greiplast, za które bardzo dziękujemy jak również dziękujemy firmie Wagner za wykonanie prac tynkarskich

Jak zwykle szkolenie było na wysokim poziomie i z zainteresowaniem przyjęte przez uczniów, po szkoleniu uczniowie otrzymali certyfikaty i prezenty od firmy Wagner