Strona główna » Aktualności » Nasi Absolwenci finalistami ogólnokrajowego konkursu PSZCZELARZ ROKU 2019

Nasi Absolwenci finalistami ogólnokrajowego konkursu PSZCZELARZ ROKU 2019

W dniu 10 października br. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się V Ogólnopolska Konferencja dotycząca zagadnień związanych z pszczelarstwem “Środowisko-Zapylanie-Jakość miodu”. Patronat honorowy nad konferencją objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
 
Podczas wydarzenia zostało poruszonych wiele ciekawych, ale i bardzo istotnych tematów dotyczących środowiska pszczelarskiego takich jak wartość ekonomiczna zapylania oraz jego sposoby, jakość handlowa miodu, znaczenie sztucznej inteligencji w pszczelarstwie, a na koniec podjęto temat o sposobach dbania o owady zapylające.
 
Duże emocje towarzyszyły rozstrzygnięciu ogólnokrajowego konkursu “Pszczelarz Roku 2019”, którego finalistami zostało dwóch absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego p. Józef Kopa oraz p. Konrad Ładnowski. Ponadto w kategorii: miód pszczeli odmianowy I miejsce i tytuł Pszczelarza Roku 2019 za miód nawłociowy zdobył Konrad Ładnowski. Obaj Panowie ukończyli w CKZiU obie pszczelarskie kwalifikacje tj. R.4 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej oraz R.17 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej.
 
Małgorzata Zielińska