Strona główna » Aktualności » GLOBAL MONEY WEEK 2023 ? edycja 11

GLOBAL MONEY WEEK 2023 ? edycja 11

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza, która odbyła się w dniach 20-26 marca 2023 roku.

Światowy Tydzień Pieniądza ? Global Money Week (GMW) jest coroczną kampanią informacyjną na rzecz dbania o świadomość finansową i rozwijanie wiedzy, umiejętności, postaw i nawyków niezbędnych do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych.
Organizatorem kampanii jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy OECD (OECD/INFE). W Polsce instytucją, która organizowała wykłady w ramach kampanii informacyjnej GMW jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.
W ramach GMW uczestnicy turnusu klasy I w zawodzie sprzedawca wraz z nauczycielami ? Mirosławem Walasem i Anetta Jurkowską – wzięli udział w webinariach pt. ?Bezpieczny telefon ? jak chronić się przed cyberprzestępcami? oraz ?ABC ubezpieczeń ? co powinniśmy o nich wiedzieć?. Hasło GMW 2023, które brzmi Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość – Plan your money, Plant your future, ma zachęcić młodzież do patrzenia w przyszłość i poszerzenia swojej perspektywy w kwestiach społeczno-środowiskowych przy podejmowaniu decyzji finansowych.

Anetta Jurkowska