Strona główna » Aktualności » Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego ZŁOTA KIELNIA

Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego ZŁOTA KIELNIA

W dniu 12 stycznia w CKZiU w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia?. W eliminacjach wzięło udział 24 uczniów z pięciu szkół województwa Mazowieckiego i Podlaskiego: Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w raz z Branżową Szkołą I Stopnia nr 66 w Warszawie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Warszawie oraz Zespół Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Uczestnicy konkursu reprezentowali swoje szkoły w następujących kwalifikacjach:

• B.05. ? montaż systemów suchej zabudowy,
  • B.06. ? wykonywanie robót malarsko- tapeciarskich,
  • B.07. ? wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych,
  • B.09. ? wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych,
  • B.12. –  wykonywanie robót dekarskich,
  • B.18. ? wykonywanie robót murarskich,

Tematyka turnieju obejmowała wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w danym zawodzie w zakresie przedmiotów zawodowych.

Uczniowie rozwiązywali:

• testy z wiedzy zawodowej,
  • zadanie problemowe (praktyczne opisowe),

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie:
Kazimierz Skibowski, Piotr Mróz i Zenon Kosut.

Eliminacje okręgowe były przeprowadzane równolegle pod nadzorem Komitetu Głównego Turnieju w sześciu okręgach. Poza Mińskiem Mazowieckim podobne zawody odbywały się w Lublinie, Gliwicach, Poznaniu, Toruniu i Kędzierzyniu Koźlu. W całej Polsce do Finału Okregowego przystąpiło 362 uczniów z 87 szkół.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie.

W turnieju wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim, którzy zajęcia praktyczne realizują w Centrum:

L.p.

Zawód/ kwalifikacja

ucznia

zakwalifikowanego do udziału

w eliminacjach okręgowych

1.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych (712905)

– kwalifikacja B.5. Montaż systemów suchej zabudowy

1. Daniel Kaczmarczyk

2. Bartosz Foryś

2.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych (712905)

– kwalifikacja B.6. Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich

1. Mateusz Dudek

3 Monter zabudowy i robót wykończeniowych (712905)

– kwalifikacja B.7. Wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych

1. Adrian Jackiewicz

4.

Monter sieci i instalacji i urządzeń sanitarnych (712613)

– kwalifikacja B.9. Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych

1. Łukasz Słodownik

2. Adrian Zalewski

Udział w eliminacjach okręgowych zakończył się sukcesem Mateusza Dudka,           który zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego w Poznaniu plasując się na trzecim miejscu z pośród 77 uczestników eliminacji okręgowych w Polsce. Warto podkreślić, że Mateusz reprezentuję również CKZiU, ponieważ zajęcia praktyczne realizuję w naszej placówce.

Pozostali uczniowie, reprezentując naszą szkołę w zestawieniu ogólnopolskim wypadli bardzo dobrze zajmując lokaty:

1. Słodownik Łukasz –  10 miejsce (zabrakło 2 punkty do Finału Ogólnopolskiego w Poznaniu),
  2. Zalewski Adam – 30 miejsce,
  3. Jackiewicz Adrian- 29 miejsce na 57 uczestników turnieju,
  4. Foryś Bartosz- 40 miejsce na 84 uczestników turnieju,
  5. Kaczmarczyk Daniel- 40 miejsce na 84 uczestników turnieju,

Przed finalistami miesiąc wytężonej pracy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FINAŁ CENTRALNY XLVIII EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO “ZŁOTA KIELNIA? ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 13-15.02.2019 r. NA TARGACH “BUDMA? W POZNANIU.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.