Strona główna » Aktualności » Warsztaty parkieciarskie PRAKTYKA &EDUKACJA ? część druga

Warsztaty parkieciarskie PRAKTYKA &EDUKACJA ? część druga

W dniach 9 ? 13 marca 2020 r. w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach odbyła się druga odsłona warsztatów parkieciarskich.

Ideą tego projektu jest edukacja następnych pokoleń i koncepcja pozyskania do zawodu parkieciarza uczniów chętnych nauczenia się tego ciekawego i trudnego zawodu.

Projekt jest całkowicie charytatywny, urządzenia i materiały dostarczyły między innymi firma Jawor-Parkiet, Janser, Loba i Festool.

Patronat na całym wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Pod ?czujnym okiem? i wsparciem mistrzów w zawodzie uczniowie szkoły branżowej wykonywali parkiet z deszczułek.

Plan warsztatów przewidywał następujące prace:

  • 1 dzień ? zrywanie starego parkietu, usuwanie subitu i wzmocnienie podkładu;
  • 2 dzień ? wykonanie podkładu samorozlewnego;
  • 3 – 5 dzień ? układanie parkietu dębowego (82 m2);
  • 6 ? 8 dzień ? szlifowanie i lakierowanie parkietu.

W czasie zajęć warsztatowych była również część teoretyczna w formie szkoleń produktowych firm wspomagających cały projekt.

Z naszej szkoły w warsztatach parkieciarskich PRAKTYKA &EDUKACJA udział wzięli uczniowie klasy drugiej monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Igor Porębski, Rafał Rosa, Adam Siporski, Rafał Skowerski i Jakub Słodownik. Był to trzeci dzień warsztatów, w którym planowana była instalacja parkietu z deszczułek dębowych w układzie jodełki klasycznej. Uczniowie uczestniczyli w projektowaniu układu posadzki, uczyli się rozróżniania i określania rodzaju deszczułek oraz przyklejania według zaplanowanego wzoru.

Bardzo się cieszę, że uczniowie Centrum mogli uczestniczyć w takiej formie nauki na warsztatach parkieciarskich zdobywając nowe doświadczenie i umiejętności zawodowe. Czekamy z niecierpliwością na kolejny projekt Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy i możliwość uczestniczenia w kolejnej edycji warsztatów parkieciarskich PRAKTYKA &EDUKACJA

Renata Solonek