Strona główna » Aktualności » Wycieczka do zakładu Wienerberg w Dobrem

Wycieczka do zakładu Wienerberg w Dobrem

Dnia 05.06.2024 uczniowie klas I oraz II Technikum Budowlanego wraz z nauczycielami praktycznej nauki zawodu Jadwigą Cudną, Mariuszem Sasinem i Jarosławem Rosą udali się na wycieczkę do zakładu produkcji ceramiki budowlanej Wienerberger w Dobrem.

Dzięki kierownictwu zakładu uczniowie zapoznali się z historią ceramiki budowlanej, procesami produkcji, właściwościami i parametrami wyrobów ceramicznych, kontrolą jakości oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Uczniowie przed zwiedzaniem zakładu zostali przeszkoleni z przepisów BHP, a po terenie zakładu oprowadzał objaśniając procesy produkcyjne Pan Mariusz Przytuła – Kierownik Produkcji. Uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem poznawali procesy produkcyjne.

Zorganizowana wycieczka przyczyniła się do poszerzenia umiejętności zawodowych naszych uczniów.

Składamy podziękowania Zakładowi Wienerberger za udostępnienie zakładu do zwiedzania.

Jadwiga Cudna