Strona główna » Aktualności » Spotkanie wigilijne słuchaczy CKZiU

Spotkanie wigilijne słuchaczy CKZiU

?Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
Stało się ? między ludzi wszedł
Mistrz ? Wiekuisty?
Cyprian Kamil Norwid

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były okazją do zorganizowania uroczystego spotkania wigilijnego słuchaczy CKZiU. Samorząd Słuchaczy zadbał o przygotowanie świątecznych potraw i dekoracji. Nie zabrakło oczywiście pysznego domowego bigosu, ryby, pierożków i sałatek, ale przede wszystkim serdecznych, z głębi serca płynących życzeń dla całej społeczności szkolnej.

Spotkanie połączono z lekcją otwartą, której tematem przewodnim było Boże Narodzenie.

O tradycjach związanych z tym świętem w różnych regionach naszego kraju opowiedział pan Tomasz Macios, natomiast krótką historię Wigilii przedstawiła słuchaczka semestru IV LO pani Karolina Płochocka. Druga część lekcji poświęcona była tradycji Bożego Narodzenia w malarstwie, którą zajmująco i barwnie zaprezentowała pani Anna Wiesner. Na zakończenie, pani Sławomira Aksamitowska-Michalik oraz pani Edyta Radomska przypomniały informacje na temat gwar

i dialektów łącząc je z różnymi obliczami Świąt w literaturze, a słuchacze semestru II LO przedstawili fragmenty pracy Zbigniewa Kadłubka czytając o tym ?Skond się wziyno Dzieciontko??.

W miłej, rodzinnej atmosferze czas przeznaczony na lekcję minął niepostrzeżenie. Wzmocnieni dobrymi życzeniami i bogatsi o nową wiedzę niecierpliwie oczekiwać będziemy świątecznych dni.