Strona główna » Aktualności » Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

Eliminacje Okręgowe Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

04 stycznia w CKZiU w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia?. W eliminacjach wzięło udział 17 uczniów z pięciu szkół województwa Mazowieckiego i Podlaskiego: Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach, Zespół Szkół nr 34 w Warszawie, Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie oraz Zespół Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Uczestnicy konkursu reprezentowali swoje szkoły w następujących zawodach:

• Dekarz
    • wykonywanie robót dekarskich,
  • ? Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
    • montaż systemów suchej zabudowy,
    • wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich,
    • wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych,

Tematyka turnieju obejmowała wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w danym zawodzie w zakresie przedmiotów zawodowych.

Uczniowie rozwiązywali:

• testy z wiedzy zawodowej,
  • zadanie problemowe (praktyczne opisowe),

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie:
Kazimierz Skibowski, Renata Solonek i Piotr Mróz .

Eliminacje okręgowe były przeprowadzane równolegle pod nadzorem Komitetu Głównego Turnieju w sześciu okręgach. Poza Mińskiem Mazowieckim podobne zawody odbywały się w Lublinie, Gliwicach, Poznaniu, Toruniu i Kędzierzynie-Koźlu. W całej Polsce do Finału Okręgowego przystąpiło 302 uczniów z 57 szkół.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie.

W turnieju wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim, którzy zajęcia praktyczne realizują w Centrum:

L.p. Zawód/ kwalifikacja Imię i nazwisko ucznia zakwalifikowanego do udziału w eliminacjach okręgowych
1. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie: w ramach kwalifikacji BUD 11

– Montaż systemów suchej zabudowy

1. Adam Felczyk
2. Patryk Michalczyk
2 Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie:
w ramach kwalifikacji BUD 11 Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych
1. Patryk Drzazga,
2. Marcin Grabowski

Udział w eliminacjach okręgowych zakończył się sukcesem uczniów: Paweł Michalczyk zajął 2 miejsce, a Adam Felczyk 3 w kwalifikacji monter systemów suchej zabudowy, obaj uzyskali wynik 56 punktów tracąc do najlepszego 2 punkty. W kwalifikacji wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych Marcin Grabowski zajął 2 miejsce z wynikiem 42 punkty. Znakomite wyniki dały możliwość uczniom zakwalifikowania się do Finału Ogólnopolskiego w Poznaniu. Patryk Drzazga zajął 7 miejsce tracąc zaledwie 1 punkt, dający miejsce w Finale Ogólnopolskim.

Warto podkreślić, że uczniowie reprezentują również CKZiU, ponieważ zajęcia praktyczne realizują w naszej placówce.

Przed finalistami 2 tygodnie wytężonej pracy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FINAŁ CENTRALNY LI EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO ? ZŁOTA KIELNIA? ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 31. 01 – 03.02.2023 R NA TARGACH ,,BUDMA 2023? W POZNANIU.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.