Strona główna » Aktualności » Teoria i praktyka malowania natryskowego metodą hydrodynamiczną

Teoria i praktyka malowania natryskowego metodą hydrodynamiczną

23 października 2019 roku przedstawiciele firmy WAGNER POLSKA panowie Michał Bula i Piotr Świątkowski przeprowadzili szkolenie z innowacyjnej technologii nanoszenia idealnych powłok malarskich.

Szkolenie przygotowałam dla uczniów klasy drugiej uczących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Zakres szkolenia obejmował teorię związaną z budową i obsługą agregatu malarskiego oraz zasadę malowania w systemie airless, czyli bez udziału powietrza. Agregat malarski firmy Wagner wyposażony jest w nowoczesne technologie pozwalające na łatwą i wydajną pracę a po jej zakończeniu równie łatwe oczyszczenie urządzenia sprowadzające się do umycia pistoletu przy użyciu ciepłej wody.

W drugiej części szkolenia po krótkim instruktażu obsługi urządzenia, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w malowaniu natryskowym. Powłoki wykonywane były farbami firmy GREINPLAST przywiezione na potrzeby szkolenia przez Pana Tomasza Kamińskiego.

Panowie Michał Bula i Piotr Świątkowski w atrakcyjny i zajmujący sposób przeprowadzili szkolenie a uczniowie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w tym wydarzeniu uzyskując bardzo dobrą jakość wykonywanych powłok biorąc pod uwagę fakt, że po raz pierwszy mieli okazję do malowania natryskowego agregatem hydrodynamicznym.