Strona główna » Aktualności » Jubileusz 5-lecia CKZiU oraz 40-lecia CKU

Jubileusz 5-lecia CKZiU oraz 40-lecia CKU

24 listopada 2017 r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 5-lecia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim.
Jednocześnie, w nawiązaniu do tradycji kształcenia dorosłych, placówka świętowała 40-lecie Centrum Kształcenia Zawodowego, które pięć lat temu weszło w skład powołanego CKZiU.

Święto Jubileuszu zainaugurowała koncelebrowana Msza Święta w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Mińsku Mazowieckim w intencji absolwentów oraz byłych i obecnych pracowników CKU oraz CKZiU.

Uroczystość obchodów Jubileuszu świętowała cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Główne uroczystości odbyły się w sali widowiskowej Miejskiej Szkoły Artystycznej.

Zaproszeni goście otrzymali przed wejściem na salę jubileuszowe prezenty: monografię CKZiU, słoiczek miodu ze szkolnej pasieki, świąteczną poduszkę uszytą przez słuchaczki kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zwodzie krawiec oraz świąteczne pierniczki, które upieki uczniowie podczas zajęć praktycznych w pracowni gastronomicznej.

Oficjalną część uroczystości poprowadził znany dziennikarz i prezenter telewizyjny ? Tomasz Zubilewicz, który z właściwym sobie humorem zapowiadał i komentował poszczególne wydarzenia Jubileuszu.
Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Joanna Kowalska ? dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, która przywitała gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz słuchaczy.
Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele posłów ziemi mińskiej, władz województwa, powiatu, miasta Mińsk Mazowiecki, Powiatowego Urzędu Pracy, komendy powiatowej policji, Mińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wójtowie gmin oraz księża. Kuratorium Oświaty w Warszawie reprezentowała pani Zofia Rajska-Cuber. Obecni byli także przedstawiciele związków zawodowych ? ZNP oraz ?Solidarność? a także dyrektorzy placówek oświatowych z powiatu mińskiego. Placówki kształcenia dorosłych, zrzeszone w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Dyrektorów Centrów Kształcenia Ustawicznego, reprezentowali dyrektorzy przybyli z całej Polski. Dyrektor Joanna Kowalska pełni obecnie funkcję prezesa Stowarzyszenia.
Szczególnie serdecznie pani dyrektor Kowalska powitała dawnych dyrektorów placówek, które pięć lat temu, na mocy Uchwały Rady Powiatu z dnia 29 lutego 2012 r., połączono w nową placówkę ? Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Gorące brawa powitały dyrektora CKU, Jana Wiśniewskiego oraz dyrektora CKP, Wiesława Rogalę.
Kolejnym punktem uroczystości był wykład profesora Stefana Kwiatkowskiego z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, na temat perspektyw rozwoju szkolnictwa ustawicznego i zawodowego. Zebrani goście obejrzeli następnie multimedialną prezentację o funkcjonowaniu Centrum w latach 2012-2015.
W programie Jubileuszu znalazł się czas na wyróżnienia. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zostało wyróżnione Medalem Pamiątkowym ?Pro Masovia?, który nadawany jest za całokształt działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizację zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego przyczyniających się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. Medal, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego, wręczyła dyrektor Joannie Kowalskiej, pani Elżbieta Lanc ? członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Mirosław Krusiewicz ? dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, wręczył dyplomy uznania dla wyróżnionych pracowników Centrum.

W podziękowaniu za wsparcie i współpracę, dyrektor Joanna Kowalska wręczyła statuetki i dyplomy uznania dla Zarządu Powiatu Mińskiego, dyrektor mińskiego PUP, prezesa Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim oraz pracodawców współpracujących z Centrum ? przede wszystkim w zakresie organizacji zajęć praktycznych dla uczniów i słuchaczy.

Czas oficjalnych przemówieniach gości, to czas podziękowań i serdecznych życzeń. Przemawiający gratulowali osiągnięć i życzyli Centrum dalszego rozwoju w zakresie edukacji ustawicznej i zawodowej.

Uroczystość Jubileuszu zakończyła część artystyczna. Wystąpił duet artystów – skrzypaczka Anna Starowicz oraz gitarzysta i wokalista Adam Tkaczyk. Poetyckie utwory zdobyły serca słuchaczy i nastrojowo zakończyły oficjalne obchody Jubileuszu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim.

Tort i wspólny poczęstunek zwieńczyły spotkanie.
Dla wszystkich pracowników Centrum był to wyjątkowo wzruszający dzień, który bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci.