Strona główna » Aktualności » Uroczyste otwarcie zmodernizowanej linii diagnostycznej w podstawowej stacji kontroli pojazdów

W dniu, 10 października 2017 r., w obecności Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, Wicestarosty Krzysztofa Płochockiego, Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim Emilii Piotrkowicz, dyrektorów powiatowych jednostek oświatowych oraz pracowników stacji i uczniów, dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanej linii diagnostycznej w podstawowej stacji kontroli pojazdów prowadzonej przez Centrum.

Pani Dyrektor Joanna Kowalska przedstawiła gościom zakres przeprowadzonych prac, które zapewnią nie tylko nowoczesne warunki nauki uczniom odbywającym kształcenie praktyczne w CKZiU, ale także nową jakość usług, świadczonych klientom stacji.
Konieczność wymiany urządzeń diagnostycznych w podstawowej kontroli pojazdów wynika ze zmiany ustawy ? Prawo o ruchu drogowym.

Od 2018r. nowe przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym nakładają na przedsiębiorcę prowadzącego stację diagnostyczną prowadzenie rejestru badań technicznych z wykorzystaniem systemu informatycznego pozwalającego na archiwizowanie przez okres jednego roku wyników pomiarów z czterech urządzeń kontrolno-pomiarowych.
Nasza stacja jest już przystosowana do obowiązujących przepisów.

Zapraszamy na przeglądy ? Ośrodek Mechaniki i Diagnostyki Pojazdowej, ul. Sosnkowskiego 43