Strona główna » Aktualności » Lekcja otwarta o AIDS

Lekcja otwarta o AIDS

1 grudnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Symbolem solidarności z chorymi na AIDS oraz ich rodzinami jest czerwona kokardka.

W tym dniu na całym świecie, również w Polsce, odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

3 grudnia 2022 r. odbyła się w Centrum lekcja otwarta poświęcona AIDS/HIV. W lekcji uczestniczyli słuchacze szkoły zaocznej wraz z nauczycielami.

Celem lekcji było usystematyzowanie wiedzy na temat HIV/AIDS, uświadomienie słuchaczom zagrożeń związanych z AIDS i przedstawienie sytuacji sprzyjających zakażeniu wirusem HIV.

Podczas lekcji słuchacze otrzymali informacje o drogach przekazywania zakażenia oraz zasadach bezpiecznego życia z osobą zarażoną wirusem HIV.

Celem zajęć było również uświadomienie słuchaczom odpowiedzialności za własne postępowanie a także bezpieczeństwo i zdrowie bliskich osób.

W Polsce każdego roku wykrywanych jest kilkaset zakażeń HIV. To znaczy, że codziennie 2-3 osoby dowiadują się o zakażeniu. Wiedza na temat HIV/AIDS sprzyja postawie tolerancji wobec zakażonych i chorych.

Lekcję przygotowała i przeprowadziła nauczycielka biologii – Beata Świątek-Mudant.