Strona główna » Aktualności » Wycieczka zawodowa klasy III Technik Urządzeń Sanitarnych do nowego Centrum Szkoleniowego firmy Viega Sp z.o.o.

viega
W dniu 03.11.2015 roku odbyła się wycieczka zawodowa klasy III technik urządzeń sanitarnych do nowego Centrum Szkoleniowego firmy Viega w Warszawie. Opiekunami wycieczki byli: Bogusława Bartosiewicz ? nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS nr 1 oraz Tadeusz Pieńkowski ? nauczyciel zajęć praktycznych w CKZiU.

Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy z zakresu nowych technik instalacyjnych.

Tematyka szkolenia dla uczniów obejmowała następujące zagadnienia:

•  technika zaprasowywania ? systemy instalacyjne Viega: teoria i ćwiczenia praktyczne przy stole montażowym
  •  technika zabudowy podtynkowej Viega (dobór odpowiedniego stelaża i sposoby montażu)
  • technika odprowadzania wody w łazienkach ( wanny, brodziki, umywalki, zlewozmywaki )
  • wpusty podłogowe Advantix i odpływy liniowe (montaż, sposoby uszczelniania)
  • elektroniczna armatura napełniająca

Prezentacja i ćwiczenia bardzo zaciekawiły naszych uczniów, zadawali liczne pytania z różnego zakresu ale wszystkie dotyczące przedstawionej tematyki , otrzymywali bardzo dokładne wyjaśnienia na wszelkiego rodzaju zapytania.

Wszyscy uczestnicy wyszli wzbogaceni nie tylko o wiedzę zawodową , ale i o przekonanie, że można zasięgnąć fachową informacje przy wprowadzaniu nowych technik.

Takie wycieczki rozszerzają wiedzę zdobytą w szkole i umożliwiają stosowanie jej w praktyce.