Strona główna » Aktualności » Wycieczka klas gastronomicznych w Sulejówku

Wycieczka klas gastronomicznych w Sulejówku

Dnia 17.03.2015 r. klasy gastronomiczne wraz z opiekunami odwiedziły Sulejówek. Pierwszym punkterm wycieczki było zwiedzenie Zakładu Gastronomicznego produkującego posiłki dla żłobków, szkół i przedszkoli w ilości około 1500 porcji dziennie. Uczniowie zapoznali się z układem funkcjonalnym zakładu, wyposażeniem w sprzęt i urządzenia poszczególnych działów oraz przebiegiem procesu technicznego.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Józefa Piłsudskiego znajdującego się w dworku “Milusin”. Zwiedziliśmy dom w którym mieszkał Marszałek z rodziną a wspomnienia z jego życia przybliżyła nam córka Jadwiga Jaraczewska na wyświetlanych filmach. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku poświęconym Marszałkowi. Przejazd autokarem został sfinansowany przez dyrekcję CKZiU.